Dirty Harry, 19 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Dirty Harry, 19 shots"
19 shots, successively red, blue or green rising flare comets with loud disintegration into large effect bouquets with red stars and silver flashes, white and blue stars or green stars framed by silver rattling effects, ending in a colorful finale. Only available as VE!
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05058 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 25 s |
| Effect Height: | 35 m |
| Number of Shots: | 19 |
| Calibre: | 25 mm |
| Net explosive content: | 275 g |
| Total weight: | 1.84 kg |
| EAN: | 4014361050587 |
| Dimensions: | 15.8 x 14.1 x 17.8 cm |
| country selection: |
Downloads "Dirty Harry, 19 shots"
Login