Blue Titan, 19 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Blue Titan, 19 shots"
“Blue Titan” - Silver rising glittering comets with loud, blue star bouquets
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05730 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 35 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 19 |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 410 g |
| Total weight: | 2.55 kg |
| Safety distance to the side: | 8 m |
| EAN: | 4014361057302 |
| Dimensions: | 52 x 21 x 47 cm |
| country selection: |
Downloads "Blue Titan, 19 shots"
Login