Cool Message, 51 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05761 | |
| NEC 455 g | Calibre: 25 mm |
Product information "Cool Message, 51 shot"
Diverse subjects and Salve cake with 51 shot:
Phase 1: Two-stage bursts with silver Glitterstar 7-golden brocades compartments and crowns.
Phase 2: In quick succession, quilted and diversified shot red tail comet with silver fire pots.
Phase 3: In quick s
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05761 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 35 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 51 |
| Calibre: | 25 mm |
| Net explosive content: | 455 g |
| Total weight: | 3.35 kg |
| EAN: | 4014361057616 |
| Dimensions: | 24.5 x 21.5 x 18 cm |
| country selection: |
Downloads "Cool Message, 51 shot"
Login