Delta Fire B49-490, 49 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 82040 | |
| NEC 490 g | Calibre: 25 mm |
Delivery time 1-4 business days (Variations in CH/AT possible)
You can purchase this item from a specialist retailer.
Product information "Delta Fire B49-490, 49 shot"
49 shot, shot in 7x7 compartments, colorful colorful dahlia bouquets with silver chrysanthemums effects.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 82040 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 20 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Volume: | Normal |
| Fan: | Yes |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 49 |
| Calibre: | 25 mm |
| Total weight: | 4.5 kg |
| Safety distance to the side: | 8 m |
| EAN: | 4014361820401 |
| Dimensions: | 34.5 x 22.5 x 18 cm |
| country selection: |
Downloads "Delta Fire B49-490, 49 shot"
Login
No reviews found. Share your insights with others.