Emerald, 12 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05282 | |
| NEC 51 g | Calibre: 19 mm |
Product information "Emerald, 12 shots"
12 shot, successively igniting and with green tracer rising, loudly disintegrating effect bouquets with violet and light green stars.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05282 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 20 s |
| Effect Height: | 30 m |
| Fan: | No |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 12 |
| Calibre: | 19 mm |
| Net explosive content: | 51 g |
| Total weight: | 0.51 kg |
| EAN: | 4014361052826 |
| Dimensions: | 7.5 x 9.9 x 11.9 cm |
| country selection: |
Login