Extreme Power, 83 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Extreme Power, 83 shot"
Variegated 83 shot cake with red and green comet-pitched whistling, Crackling effects and green star bouquets with tail rise.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 50130 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 45 s |
| Effect Height: | 50 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 83 |
| Calibre: | 15 mm |
| Net explosive content: | 140 g |
| Total weight: | 1.225 kg |
| Safety distance to the side: | 8 m |
| EAN: | 4014361501300 |
| Dimensions: | 19.5 x 12.8 x 12.5 cm |
| country selection: |
Downloads "Extreme Power, 83 shot"
Login