Fast Lane, 29 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05751 | |
| NEC 319 g | Calibre: 30 mm |
Product information "Fast Lane, 29 shot"
29 shot, successively rising crackling comets followed vocal transformation too long withdrawing Crackling lances, topped off with 2 bursts of 7 simultaneously ascending two-stage bouquets with buzzing around silver fish and blue sapphire stars or Knatter
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05751 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 30 s |
| Effect Height: | 50 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 29 |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 319 g |
| Total weight: | 2.55 kg |
| EAN: | 4014361057517 |
| Dimensions: | 18.2 x 16.7 x 20.3 cm |
| country selection: |
Login