Hypnotic/Bullseye, 30 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Hypnotic/Bullseye, 30 shots"
30 shots, effect shots rising one after the other with a rotating silver tail, followed by a loud transformation into silver rattling star bouquets, ending in a finale of 5 effects.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 51008 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 30 s |
| Effect Height: | 50 m |
| Number of Shots: | 30 |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 471 g |
| Total weight: | 3.4 kg |
| EAN: | 4014361510081 |
| Dimensions: | 22.2 x 18.2 x 17.8 cm |
| country selection: |
Downloads "Hypnotic/Bullseye, 30 shots"
Login