Ilios, 49 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 80735 | |
| NEC 103 g | Calibre: 12 mm |
Product information "Ilios, 49 shots"
In Greek mythology, he is the god of light.
49 shots, firing one after the other, alternating red, silver and blue balls of light that turn into silver swirls.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 80735 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 35 s |
| Effect Height: | 35 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 49 |
| Calibre: | 12 mm |
| Net explosive content: | 103 g |
| Total weight: | 0.6 kg |
| EAN: | 4014361807358 |
| Dimensions: | 11.6 x 11.3 x 8.8 cm |
| country selection: |
Login