Max. Power Explosion/Out of Limits, 36 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Max. Power Explosion/Out of Limits, 36 shots"
36 shots, firing one after the other, loudly disintegrating effect bouquets with countless red stars with silver glitter, yellow stars with green glitter, green stars with gold glitter or silver stars with red glitter, followed by a finale of golden chrysanthemum effects.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 58100 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 30 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Number of Shots: | 36 |
| Calibre: | 29 mm |
| Net explosive content: | 486 g |
| Total weight: | 4.2 kg |
| EAN: | 4014361581005 |
| Dimensions: | 21.1 x 20.7 x 19.8 cm |
| country selection: |
Downloads "Max. Power Explosion/Out of Limits, 36 shots"
Login