Mega Blinkshow, 100 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 50042 | |
| NEC 37 g | Calibre: 6 mm |
Product information "Mega Blinkshow, 100 shots"
100 shots, red, green and white flares firing in rapid succession.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 50042 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 20 s |
| Effect Height: | 20 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 100 |
| Calibre: | 6 mm |
| Net explosive content: | 37 g |
| Total weight: | 0.31 kg |
| EAN: | 4014361500426 |
| Dimensions: | 10 x 10 x 29 cm |
| country selection: |
Downloads "Mega Blinkshow, 100 shots"
Login