Odysseus, 10 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Odysseus, 10 shots"
Hero of the Trojan War.
10 shots, 7 single shots and 3 shot salvo, flash powder bang with long golden stars.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 80741 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 15 s |
| Effect Height: | 45 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 10 |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 180 g |
| Total weight: | 2.57 kg |
| EAN: | 4040467807411 |
| Dimensions: | 16 x 16 x 18.3 cm |
| country selection: |
Login