Pure Crossette, 16 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05014 | |
| NEC 152 g | Calibre: 19 mm |
Product information "Pure Crossette, 16 shot"
16 shot, one after ascending red, green, gold and silver Crossette-star bouquets.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05014 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 20 s |
| Effect Height: | 30 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 16 |
| Calibre: | 19 mm |
| Net explosive content: | 152 g |
| Total weight: | 0.64 kg |
| EAN: | 4014361050143 |
| Dimensions: | 10.5 x 10.5 x 13 cm |
| country selection: |
Downloads "Pure Crossette, 16 shot"
Login