Silver Sky, 25 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 99510 | |
| NEC 192 g | Calibre: 20 mm |
Product information "Silver Sky, 25 shots"
Battery with 25 bombs, two-stage star bouquet in silver.
Delivery only as a set!
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 99510 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 40 s |
| Effect Height: | 30 m |
| Number of Shots: | 25 |
| Calibre: | 20 mm |
| Net explosive content: | 192 g |
| Total weight: | 1.52 kg |
| EAN: | 4014361995109 |
| Dimensions: | 14.5 x 14 x 13.3 cm |
| country selection: |
Downloads "Silver Sky, 25 shots"
Login