Skyline, 96 shots
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
Product information "Skyline, 96 shots"
96 shots, firing in succession, 77 shots with rattling star rise and red, silver, blue or gold star bouquet followed by 11 pipes with crackling effect and 8 red luminous stars with transformation to large silver swirls.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 50084 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 35 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Number of Shots: | 96 |
| Calibre: | 14 mm |
| Net explosive content: | 142 g |
| Total weight: | 1.06 kg |
| EAN: | 4014361500846 |
| Dimensions: | 14.7 x 13 x 10.8 cm |
| country selection: |
Downloads "Skyline, 96 shots"
Login