Spectacular, 75 rounds
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05720 | |
| NEC 428 g | Calibre: 25 mm |
Product information "Spectacular, 75 rounds"
shot 75 rounds, divided into three fanned effect images with 25 shot in quick succession.
1. Image: 25 shot with gold brocade stars, framed by silver glitter stars.
Picture 2: 25 shots with large silver palm effects, framed by green glitter stars.
3. Imag
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05720 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 499 |
| Effect Duration: | 35 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 75 |
| Calibre: | 25 mm |
| Net explosive content: | 428 g |
| Total weight: | 3.7 kg |
| Safety distance to the side: | 8 m |
| EAN: | 4014361057203 |
| Dimensions: | 27.8 x 24.5 x 15.3 cm |
| country selection: |
Downloads "Spectacular, 75 rounds"
Login