The Börner, 193 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05012 | |
| NEC 97 g | Calibre: 17 mm |
Product information "The Börner, 193 shot"
193 effects, green in quick succession, violet, red, yellow or blue rising Double Star Light followed by wide silver Knatterschweif comet.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05012 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 25 s |
| Effect Height: | 20 m |
| Number of Shots: | 193 |
| Calibre: | 17 mm |
| Net explosive content: | 97 g |
| Total weight: | 0.495 kg |
| EAN: | 4014361050129 |
| Dimensions: | 14 x 14 x 7 cm |
| country selection: |
Downloads "The Börner, 193 shot"
Login