The Klopper, 50 rounds
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 51050 | |
| NEC 352 g | Calibre: 35 mm |
Product information "The Klopper, 50 rounds"
50 shots igniting in succession, strong effect cake with large silver palm green or golden Blink Star bouquets, colorful chrysanthemums or later withdrawing crackling spears.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 51050 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 12 |
| Effect Duration: | 50 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Number of Shots: | 51 |
| Calibre: | 35 mm |
| Net explosive content: | 352 g |
| Total weight: | 2.93 kg |
| EAN: | 4014361510500 |
| Dimensions: | 25.5 x 19.5 x 18.2 cm |
| country selection: |
Downloads "The Klopper, 50 rounds"
Login