Titans, 138 shot
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 80774 | |
| NEC 1276 g | Calibre: 29 mm |
Product information "Titans, 138 shot"
The oldest of gods in Greek mythology.
3 premium compound with final and 138 shot.
Phase 1: 27 shot firework cake noisy effect star bouquets or Goldbrokat compartments.
Phase 2: 75 shots 3 to great effect images divided with Goldbrokat-, Silberpalmen- or
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 80774 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 115 s |
| Effect Height: | 40 m |
| Long Duration: | yes |
| Number of Shots: | 138 |
| Calibre: | 29 mm |
| Net explosive content: | 1276 g |
| Total weight: | 13 kg |
| Safety distance to the side: | 8 m |
| EAN: | 4014361807747 |
| Dimensions: | 78 x 24.5 x 21 cm |
| country selection: | |
| different calibers: | yes |
Downloads "Titans, 138 shot"
Login