Turbo 100, 100 rounds
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F2 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 05167 | |
| NEC 46 g | Calibre: 8 mm |
Product information "Turbo 100, 100 rounds"
100 shots, in rapid succession rising shrill Pfeifeffekte followed
Bang.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05167 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Duration: | 50 s |
| Effect Height: | 30 m |
| Long Duration: | no |
| Number of Shots: | 100 |
| Calibre: | 8 mm |
| Net explosive content: | 46 g |
| Total weight: | 0.425 kg |
| EAN: | 4014361051676 |
| Dimensions: | 11.8 x 11.6 x 7 cm |
| country selection: |
Downloads "Turbo 100, 100 rounds"
Login