Ball shell, 150 mm, brocade crown ring
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F4 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 96135 | |
| NEC 885 g | Calibre: 150 mm |
Available for pickup within 1–3 business days. Estimated delivery time via freight carrier: approx. 3 weeks. For advance payments, delivery will take place approx. 3 weeks after receipt of payment. (Variations in CH/AT possible)
Article no longer available in Berlin
Available 83 in Remscheid
You can only purchase this item by presenting a state permit.
Product information "Ball shell, 150 mm, brocade crown ring"
Brocade crown ring with crackling pistil.
Also available in 125 mm.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 96135 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Effect Height: | 180 m |
| Volume: | Extra loud |
| Long-drawn: | yes |
| Calibre: | 150 mm |
| Net explosive content: | 885 g |
| Total weight: | 1.1 kg |
| country selection: |
Downloads "Ball shell, 150 mm, brocade crown ring"
Login
No reviews found. Share your insights with others.