Bengali cylinder flame, green, 3.5 min.
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT T1 |
| Article no.: 07722 |
| NEC 680 g |
€82.89*
Content:
10 Stck
(€8.29* / 1 Stck)
Delivery time 1-4 business days (Variations in CH/AT possible)
Shipping unit
Product information "Bengali cylinder flame, green, 3.5 min."
Bengali cylinder flame, green
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 07722 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 20 |
| Effect Duration: | 210 s |
| Lautstärke: | Low noise |
| Net explosive content: | 680 g |
| Total weight: | 0.825 kg |
| Safety distance to the side: | 1 m |
| Safety distance in firing direction: | 1 m |
| Dimensions: | 14 x 14 x 5 cm |
| country selection: |
Downloads "Bengali cylinder flame, green, 3.5 min."
Login