Single Shot, 30mm, Chrys tail w/white strobe mine
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT T1 |
EFFECT VIDEO
See our products in action!
| Article no.: 98035 | |
| NEC 24 g | Calibre: 30 mm |
€7.14*
Content:
1 Stck
Delivery time 1-4 business days (Variations in CH/AT possible)
Available 16 in Berlin
Article no longer available in Remscheid
Shipping unit
Product information "Single Shot, 30mm, Chrys tail w/white strobe mine"
Chrys. tail with white strobe mine (T1 - without electric igniter)
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 98035 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 3 s |
| Volume: | Low noise |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 24 g |
| Total weight: | 0.085 kg |
| Safety distance to the side: | 5 m |
| country selection: |
Downloads "Single Shot, 30mm, Chrys tail w/white strobe mine"
Login