Single Shot, 30mm, silver glitter tail w/white
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT T1 |
| Article no.: 98032 | |
| NEC 24 g | Calibre: 30 mm |
Product information "Single Shot, 30mm, silver glitter tail w/white"
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 98032 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Effect Duration: | 3 s |
| Volume: | Low noise |
| Calibre: | 30 mm |
| Net explosive content: | 24 g |
| Total weight: | 0.085 kg |
| Safety distance to the side: | 5 m |
| country selection: |
Downloads "Single Shot, 30mm, silver glitter tail w/white"
Login