Firecrackers, 10 pieces in a box.
| country selection: | |
| category of fireworks: | KAT F1 |
| Article no.: 05521 |
| NEC 50 g |
€6.90*
Content:
10 Stck
(€0.69* / 1 Stck)
Delivery time 1-4 business days (Variations in CH/AT possible)
Shipping unit
Product information "Firecrackers, 10 pieces in a box."
The little firecrackers bang on the floor when they hit the ground. Each tin contains. The perfect little firework fun for children! At children's birthday parties or on New Year's Eve, the firecracker peas are a complete success and provide variety and lots of fun.
Fireworks fun all year round! The firecracker peas for children, teenagers and pyro fans can be used all year round.
Manufacturer information
NICO Europe GmbH
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
Rigistr. 8-10
12277 Berlin
E-Mail: info@nico-europe.com
| Article no.: | 05521 |
| Scale: | 1 |
| Minimum purchase: | 1 |
| Maximum purchase: | 999 |
| Net explosive content: | 50 g |
| Total weight: | 0.24 kg |
| EAN: | 4014361355217 |
| Dimensions: | 21.5 x 6.5 x 6.5 cm |
| country selection: |
Downloads "Firecrackers, 10 pieces in a box."
Login